Niemal seryjny Nissan Navara na starcie Rajdu Dakar 2018

Niemal seryjny Nissan Navara na starcie Rajdu Dakar 2018

Litwin Mindaugas Plukys już za dwa dni wystartuje w Rajdzie Dakar 2018 niemal seryjnym Nissanem Navara z fabrycznym silnikiem 2.3 dCi o mocy 160 KM.

Mindaugas Plukys nie jest zawodowym kierowcą rajdowym, ale pracuje jako menadżer do spraw komunikacji Nissana w regionie bałtyckim i jego marzeniem było wystartowanie w – jak niektórzy mówią – najtrudniejszym rajdzie świata.

Zobacz też: Nissan Navara w limitowanej wersji Trek-1° od 178 620 zł

Reklama

Odważny Litwin zakupił czerwoną Navarę, znalazł sponsorów i po przeprowadzeniu lekkich modyfikacji auta zameldował się w Peru wraz z towarzyszącym mu fotografem.

Napędzany seryjnym silnikiem 2.3 dCi o mocy 160 KM i 403 Nm zblokowanym z 6-biegową manualną skrzynią pick-up otrzymał m.in. zmodyfikowane oraz podwyższone o 40 mm zawieszenie marki Old Man Emu, a 18-calowe alufelgi obute zostały w opony Cooper Discoverer ST Maxx.

Do tego na dachu znalazł się bagażnik Thule, a w przypadku jazdy w ciemnościach sprawdzić się ma ledowa listwa oświetleniowa Lazer Triple R 16.

Zobacz też: Test: VW Amarok 3.0 TDI – pick-up klasy premium (wideo, zdjęcia)

Warto odwiedzić profil facebookowy ekipy iGo2Dakar, który znaleźć można pod tym adresem: www.facebook.com/iGo2Dakar

Znaleźć można tam bardzo ciekawe zdjęcia z za kulis wielkiego świata motorsportu, a i przy okazji zobaczyć kilka ciekawych użytkowych pojazdów, jak indyjska Mahindra Pik-Up Dual Cab (widoczna na zdjęciu powyżej).

Źródło zdjęć: facebook.com/iGo2Dakar

Podziel się: