Reklama

Niemcy też mają “Januszy transportu”. Oto historia z Crafterem w tle

Niemcy też mają “Januszy transportu”. Oto historia z Crafterem w tle

Wszędzie są “Janusze transportu”, w Niemczech też. Wszędzie znajdą się i pamiętliwi policjanci. Zapraszam na historię z Crafterem w tle.

Wszystko zaczęło się we wtorek 18 października od niesprawnego tylnego światła w “blaszce” jadącej po w mieście Bielefeld leżącym na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii.

W trakcie kontroli 27-letni Niemiec pokazał dokumenty VW Craftera, ale policjantowi “drogówki” nie spodobały się naklejka kontrolna na tylnej tablicy rejestracyjnej oraz raport z kontroli – jak się szybko okazało zostały one sfałszowane.

Reklama

Policjant na motocyklu skierował 27-letniego przedsiębiorcę na kontrolę stanu technicznego furgonu a tam wykryto łącznie 26 usterek, z czego niektóre zakwalifikowano jako poważne. Ostatecznie pojazd został wykluczony z ruchu a kierowca został oskarżony o fałszerstwo.

Ciąg dalszy tej historii jest taki, że na drugi dzień, czyli 19 października ten sam funkcjonariusz na oznakowanym BMW R 1250 RT zauważył zestaw na B+E a dokładniej wycofanego z ruchu Craftera, który przewożony już był na lawecie ciągniętej przez Mercedesa klasy M W163.

Jednak i tym razem policjant z Bielefeld postanowił sprawdzić czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem, ponieważ miał podejrzenia odnośnie przekroczenia dopuszczalnej masy przyczepy.

Jak się okazało, 3-osiowa laweta była przeładowana o 1100 kg, za co 27-latek otrzymał 380 euro kary oraz 1 punkt “w Flensburgu” (tak się w Niemczech mówi na rejestr, gdyż w tym mieście mieści się jednostka obsługująca punkty karne kierowców).

Na koniec tylko dodam, że aktualnie W Niemczech kierowca może dostać do 8 punktów karnych i kasują się one po 2 latach od zapłacenia mandatu.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jeden × cztery =