Reklama
stats

Niemcy bezkarnie ważyli kampery i przyczepy kempingowe

Niemcy bezkarnie ważyli kampery i przyczepy kempingowe

Wczoraj po raz kolejny niemieccy policjanci z Mettemann edukowali i bez kar ważyli kampery i przyczepy kempingowe.

W sobotę 3 czerwca, czyli jeszcze przed szczytem wakacyjnych wojaży, policjanci z komendy w Mettemann (kraj związkowy Nadrenia Północna Westfalia) przeprowadzili edukacyjną akcję dla posiadaczy pojazdów rekreacyjnych.

Według niemieckich służb coraz częściej dochodzi bowiem do sytuacji, gdzie coraz więcej kamperów jest znacznie przeładowanych. Funkcjonariusze podkreślają, że przyczepy kempingowe czy kampery wypełnione są butlami z gazem, pełnymi zbiornikami na wodę czy innym wyposażeniem oraz bagażem, przez co często przekraczają granice ładowności.

Reklama

W sobotę od samego początku, czyli od godziny 10.00 rano, utworzyła się spora kolejka pojazdów i zespołów pojazdów, których użytkownicy sami chcieli poddać się dokładnemu pomiarowi mas i obciążenia poszczególnych osi, co też wpływa na komfort jazdy i trakcję.

Przez około 4 godziny w akcji wzięło udział 70 pojazdów/zespołów pojazdów a policjanci nie wykryli żadnych poważnych przeciążeń czy błędów w zabezpieczeniu ładunku.

Warto jednak dodać, że w ramach tej edukacyjnej akcji policjanci od razu podkreślali, że nie będą karać ujawnionych wykroczeń. Przy okazji funkcjonariusze dzielili się wiedzą na tematy powiązane z uprawnieniami dla poszczególnych kategorii prawami jazdy w przypadku ciągnięcia przyczepy oraz dzielili się wiedzą na temat bezpiecznego zabezpieczania rowerów czy skuterów na czas transportu.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: