Policjanci będą ważyć kampery i przyczepy kempingowe bez mandatów

Policjanci będą ważyć kampery i przyczepy kempingowe bez mandatów

Policjanci z Mettmann będą ważyć kampery i przyczepy kempingowe, ale bez mandatów w razie przeciążenia. I to ma sens!

Już po raz trzeci przed sezonem wypoczynkowym funkcjonariusze „drogówki” z Mettmann nieopodal Düsseldorfu organizują profilaktyczną akcję skierowaną dla użytkowników kamperów oraz przyczep kempingowych.

W sobotę 1 kwietnia na parkingu przy komendzie na ul. Adalbert-Bach-Platz 1 każdy chętny będzie mógł zważyć swoje rekreacyjne auto lub zestaw pojazdów.

Reklama

Co ważne, w razie przekroczenia dopuszczalnych limitów wagi policjanci nie nałożą grzywny a jedynie nakażą przeładunek.

Do tego przedstawiciele „drogówki” w godzinach od 10:00 do 14:00 udzielać będą cennych wskazówek i informacje dotyczących prawidłowego zabezpieczenia rzeczy przewożonych w kamperze czy przyczepie kempingowej.

Trzeba przyznać, że i polscy policjanci mogliby wraz z kolegami z ITD przeprowadzać przed sezonem karawaningowym takie akcje, bo tajemnicą poliszynela jest fakt, że obciążone rzeczami osobistymi, rowerami czy zbiornikami czystą i szarą wodę kampery nierzadko przekraczają DMC.

O ile polskie służby, w tym policjanci czy inspektorzy ITD, na razie nie często ściągają kampery na wagi, to za granicą, w tym w Niemczech czy Austrii, zdarzają się nawet specjalne akcje ukierunkowane na kontrolę pojazdów rekreacyjnych.

Źródło zdjęcia: Polizei

Podziel się: