Niesprawny i przeładowany bus z niebezpiecznymi odpadami

Niesprawny i przeładowany bus z niebezpiecznymi odpadami

Świętokrzyscy inspektorzy ITD zatrzymali niesprawnego i przeładowanego busa przewożącego niebezpieczne odpady.

W minioną środę 24 maja inspektorzy z oddziału terenowego z Opatowa wytypowali do sprawdzenia furgon, którym wykonywany był krajowy przewóz drogowy rzeczy z Kielc do Warszawy.

W ładowni Iveco Daily przewożono zużyte akumulatory ołowiowe i baterie a „Krokodyle” podlegli WITD Kielce uznali ten ładunek za odpady niebezpieczne.

Reklama

Zatrzymany w Piórkowie przy drodze krajowej nr 74 furgon był w kiepskim stanie technicznym.

W trakcie kontroli na punkcie w Piórkowie dokonano ważenia rzeczywistej masy pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem – inspekcyjne wagi wskazały 4800 kg przy DMC 3500 kg.

Poza przekroczeniem o 1300 kg dopuszczalnej masy całkowitej okazało się, że furgon nie powinien w ogóle poruszać się po publicznych drogach. Zużyte opony osi prowadzącej, awaria świateł stopu to tylko część usterek, na jakie zwrócili uwagę „Krokodyle”.

Ostatecznie świętokrzyscy inspektorzy ITD zatrzymali za pokwitowaniem dowód rejestracyjny „pojazdu „blaszki” i zakazali dalszej jazdy a do tego kierowca otrzymał mandat karny. Ponadto na miejsce kontroli wezwano Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się: