Nietypowa kompletacja – chłodnia na Daily z podwójną kabiną

Nietypowa kompletacja – chłodnia na Daily z podwójną kabiną

Przyznacie, że to nietypowa kompletacja! Kacper spotkał chłodnię na 7-tonowym Daily z podwójną kabiną. Do czego służyć może taki pojazd?

Porsche 911 GT3, Koenigsegg Agera RS albo Mercedes CLK 63 AMG w wersji Black Series – to są fury, którym ludzie robią zdjęcia na ulicy. Ale żeby zwrócić uwagę na Iveco Daily jadące przez jedną z ulic na warszawskiej Woli?

Otóż mam podobnie, ale nie zawsze udaje mnie się wyciągnąć telefon z kieszeni. A Kacprowi się udało i dzięki niemu mamy uchwyconą na zdjęciu nietypową kompletację na 7-tonowym Dajlaku.

Reklama

Kacper sam „lata” chłodnią już od kilku ładnych lat, ale przyznaje, że takiego zostawienia jeszcze nie widział. Bo połączenie podwójnej kabiny z chłodnią – w tym wypadku klasy FRC – to naprawdę rzadkość.

W tym przypadku mamy do czynienia z zabudową słoweńskiej marki AS Kenda, co poznać można po znaku rozpoznawczy ATP, który pojawił się też na osłonie antyrowerowej.

No dobra. Ale teraz pytanie skąd pomysł na taką zabudowę? Czy tylna część kabiny Daily służy po prostu za przestronną kabinę sypialną, gdzie kierowca może wykonać pauzę? Jest taka opcja, bo na zdjęciu podesłanym przez Kacpra widać, że szyby z tyłu zostały mocno przyciemnione.

OK, słoweński zabudowca mógłby popracować nad lepszym dopasowaniem spojlera dachowego dla doki, ale być może nie ma takowego po prostu w ofercie i zamontował model dla pojedynczej kabiny, która przecież najczęściej występuje w podwoziach do zabudowy.

Zresztą nawet jakby był taki spojler dedykowany do Daily z podwójną kabiną, to w tym przypadku mógłby być problem z powodu skraplacza zamontowanego na przedniej ścianie zabudowy.

A wracając do samego zastosowania tego Dajlaka: podobną kompletację, ale na 3,5-tonowym Daily spotkałem kiedyś przypadkiem na terenie jednego z muzeów (rzućcie okiem na zdjęcie poniżej z instagrama dostawczakiem.pl).

Wtedy tamta doka z agregatem należała do firmy przeprowadzającej prace konserwatorskie (agregat z funkcją grzania i chłodzenia pozwala transportować cenne zabytki w odpowiedniej temperaturze). Ale może sami kojarzycie jeszcze inne zastosowanie takiej nietypowej kompletacji?

Źródło zdjęcia: Kacper

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Tomek

    Iveco pod Pałacem Biskupów należy do Muzeum Narodowego i służy do transportu obrazów w warunkach kontrolowanych. Pozdrawiam

Komentarze zamknięte.