Reklama

Nietypowa sytuacja na S3. Dzikie gęsi przymarzły do drogi

Nietypowa sytuacja na S3. Dzikie gęsi przymarzły do drogi

Prawdopodobnie dzikie gęsi były przyczyną utrudnień na drodze ekspresowej S3, a w opanowaniu sytuacji pomogli policjanci z Międzyrzecza.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło pierwszego dnia stycznia. W okolicach Skwierzyny na „ekspresówce” S3 i części drogi krajowej nr 3 pojawiło się stado dzikich gęsi. Jedna z nich zderzyła się z jadącą tym odcinkiem Toyotą.

O zdarzeniu poinformowano policję, która po przybyciu na miejsce stwierdziła też, że na 200-metrowym odcinku jezdni wylądowało co najmniej kilkanaście innych ptaków. Niektóre z nich przymarzły do asfaltu powodując bardzo niebezpieczną sytuację dla wszystkich jadących tą drogą kierowców.

Reklama

Zobacz też: Autostrada A2 – wyższe stawki od marca 2016 roku

Policjanci z Międzyrzecza wystawili posterunki, na których informowali o występującym zagrożeniu przestrzegając jednocześnie o oblodzonej nawierzchni. Funkcjonariusze przy pomocy innych służb poradzili sobie z tą nietypową sytuacją i około godziny 21.00 utrudnień już nie było.

Nie oznacza to jednak, że w przyszłości nie powtórzy się podobne zdarzenie, dlatego policjanci nadal będą kontrolować, czy ptaki nie powróciły na drogę.

Podziel się: