Reklama

Nissany e-NV200 dla Poczty Polskiej – 20 furgonów na prąd

Nissany e-NV200 dla Poczty Polskiej – 20 furgonów na prąd

Elektryczne Nissany e-NV200 dla Poczty Polskiej – 20 furgonów na prąd będzie przez 3 lata dostarczać paczki w 11 polskich miastach.

Już od jesieni 2019 roku pracownicy Poczty Polskiej będą dostarczać paczki do klientów elektrycznymi Nissanami e-NV200.

Poczta Polska właśnie wybrała w przetargu na 36-miesięczny najem aut o ładowności do 800 kg i DMC do 3,5 tony firmę Arval Service Lease Polska Sp. z o.o.

Reklama

Zobacz też: Test: Nissan NV200 1.5 dCi – mały van z dużą paką (wideo, zdjęcia)

Poczta Polska skorzysta z 36-miesięcznego najmu dostawczych elektryków wraz z ich serwisem. Pełny pakiet ubezpieczenia pojazdów w zakresie OC i AC, wraz z ochroną NNW zapewni Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Dostawca elektrycznych furgonów przekaże pocztowcom dostawczaki wyposażone m.in. w system hamowania rekuperacyjnego oraz kamerę cofania.

Nissany e-NV200 napędza elektryczny silnik elektryczny o mocy 80 kW a bateria ma pojemności 40 kWh, co umożliwi uzyskanie prędkości maksymalnej 123 km/h i zasięgu w jeździe miejskiej od 200 do 301 km (według cyklu WLTP).

Zobacz też: WLTP w samochodach dostawczych od 1 września 2019 roku

Dostawcze e-NV200 można ładować prądem przemiennym (ładowanie AC, także z gniazdka 230V) lub prądem stałym („szybkie” ładowanie DC).

Ładowność pojazdu wynosi 742 kg a kubatura przestrzeni ładunkowej dochodzić ma do 4,2 m3.

Ponadto podłoga przestrzeni ładunkowej pocztowych Nissanów e-NV200 zostanie wyłożona wykładziną antypoślizgową. Pojazdy będą w kolorze białym, ale zostaną oczywiście oznakowane logo Poczty Polskiej oraz otrzymają oznaczenie informujące o tym, że jest to pojazd elektryczny.

Elektryczne „blaszki” pracować mają na terenie Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Źródło zdjęć: Nissan

Podziel się: