Reklama
stats

Nowa deklaracja na Włochy dla kierowców busów i ciężarówek

Nowa deklaracja na Włochy dla kierowców busów i ciężarówek

Jak informuje kancelaria transportowa ITD-PIP, nowa deklaracja na Włochy dla kierowców busów i ciężarówek ma obowiązywać do 3 maja.

Na podstawie dekretu z 14 kwietnia 2020 roku, w związku z epidemią koronawirusa,  wszyscy kierowcy wykonujący transport do Włoch muszą posiadać jeszcze przed przekroczeniem granicy wypełnioną deklarację oraz dodatkowo dokonać rejestracji poprzez wysłanie maila do jednej z włoskich jednostek służby zdrowia.

Zobacz też: 28-latek ukrył się na pace busa – nie chciał iść na kwarantannę

Reklama

Ponadto kierowcy wykonujący transport międzynarodowy mogą przebywać na terenie Włoch maksymalnie do 72 godzin a w szczególnych przypadkach czas pobytu może zostać przedłużony o kolejne 48 godziny.

Jak informuje kancelaria transportowa ITD-PIP, czas liczony jest od momentu wjazdu na teren Włoch – zgodnie z podanymi w deklaracji danymi, natomiast przedłużenie pobytu o 48 godzin powinno być potwierdzone nową deklaracją.

Ponadto w przypadku tranzytu przez Włochy kierowca ma tylko 24 godziny, który może zostać przedłużone o kolejne 12 godzin.

Taką deklarację pobrać można bezpośrednio TUTAJ natomiast adresy email odpowiadające przejściom granicznym znajduje się TUTAJ.

Natomiast TUTAJ znajduje się przykładowo wypełniona i przetłumaczona (na samym dole dokumentu) deklaracja przygotowana przez kancelarię transportową ITD-PIP.

Za naruszenie nowych restrykcji grozi kara w wysokości 650 euro. A taki stan prawny będzie obowiązywał do dnia 3 maja 2020 roku, choć istnieje prawdopodobieństwo przedłużenia obowiązku wypełniania i przesyłania takowego zaświadczenia przez kierowców wykonujących transport drogowy.

Podziel się: