Reklama

Opel Vivaro C i Zafira Life ma problem z airbagami oraz tylną osią

Opel Vivaro C i Zafira Life ma problem z airbagami oraz tylną osią

Debiutujący na naszym rynku Opel Vivaro C i Zafira Life ma problem z airbagami oraz tylną osią. Akcja przywoławcza w Polsce dotyczy 34 aut.

Opel Poland Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o tym, że w 34 egzemplarzach Vivaro C oraz Zafira Life MY2020 sprzedanych na polskim rynku może dojść do uszkodzenia przez wilgoć modułu sterującego poduszki powietrznej.

Skutkować to może nieprawidłowy działaniem airbagów, co może być niebezpieczne m.in. w trakcie wypadku czy kolizji.

Reklama

Zobacz też: PSA i Renault zamyka swoje fabryki aut z powodu koronawirusa

Dodatkowo przedstawiciele polskiego importera poinformowali UOKiK, że wśród tych 34 pojazdów 14 egzemplarzy ma problem z tylną osią.

Dokładnie chodzi o śruby. Ewentualnie i śruby, i nakrętki mocujące tylną oś, które mogły zostać dokręcone z niewłaściwą wartością momentu dokręcania, co może mieć wpływ na stabilność prowadzenia auta.

Importer zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu wykonania bezpłatnej naprawy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Opel Poland Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel.: 22 583 00 92).

Źródło zdjęć: Opel

Podziel się: