Reklama

Opel Vivaro-e HYDROGEN – zasięg do 400 km i do 1000 kg ładowności

Opel Vivaro-e HYDROGEN – zasięg do 400 km i do 1000 kg ładowności

Pierwszy egzemplarz trafił do klienta! Opel Vivaro-e HYDROGEN ma zasięg do 400 km i do 1000 kg ładowności a kubatura paki sięga 6,1 m3.

Tankowanie wodoru odbywa się poprzez tą samą klapkę po lewej stronie Vivaro, co w wersjach z turbodieslem pod maską.

Dzisiaj serwis prasowy marki Opel poinformował, że pierwszy egzemplarz wodorowego Vivaro-e został odebrany przez przedstawiciela niemieckiej marki Miele, która jest producentem sprzętu AGD. Furgon będzie użytkowany w obrębie metropolitalnym Frankfurt Rhine-Main.

Bazujący na elektrycznym Vivaro-e pojazd wyposażony został w ogniwa paliwowe o mocy 45 kW. Według producenta taki pojazd może pokonać do 400 kilometrów (według cyklu WLTP) a uzupełnienie zbiorników na wodór trwać powinno nie więcej niż 3 minuty.

Reklama

Umieszczony pod podłogą akumulator litowo-jonowy ma pojemność 10,5 kWh i pozwalać ma – dzięki wbudowanej ładowarce pokładowej OBC (z ang. on board charger) o mocy 11 kW z wejściem Typ 2 na doładowanie w razie potrzeby zestawu baterii. Pozwoli to na uzupełnienie zasięgu nawet 50 kilometrów.

Zobacz też: Wodorowe Renault Master Van H2-TECH na rynku od 2022 roku

Trzy podłużne zbiorniki na wodór umieszczono pod podłogą, dzięki czemu nie ograniczono podstawowych walorów użytkowych ładowni. Ale otworu Flex Cargo już nie zamówimy.

Opel Vivaro-e HYDROGEN dostępny ma być w dwóch dłuższych wersjach furgonu, czyli M (4,95 m) oraz L (5,3 m) a ładowności dochodzić ma do 1000 kilogramów. Krótsza „blaszka” oferować ma 5,3 m3 a większa 6,1 m3 pojemności paki.

Niestety, zespół ogniw paliwowych uniemożliwia zamówienie Vivaro-e HYDROGEN z otworem Flex Cargo, który dzięki otworowi w ścianie grodziowej powiększa kubaturę ładowni o kolejne 0,5 m3.

Co ciekawe, ostateczny montaż instalacji wodorowej odbywa się w centrali marki Opel w Rüsselsheim, a więc konieczna jest dostawa gotowych niemal furgonów z francuskich zakładów zakładów Sevelnord w Hordain.

Źródło zdjęć: Opel

Podziel się: