Reklama

Ople Movano z Gliwic objęte akcją serwisową – chodzi o AdBlue

Ople Movano z Gliwic objęte akcją serwisową – chodzi o AdBlue

Stellantis Polska informuje, że Ople Movano z Gliwic zostały objęte akcją serwisową. Chodzi o wadliwy moduł zarządzający m.in. AdBlue.

Polski importer odpowiedzialny za markę Opel poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w modelu Movano C z rocznika modelowego 2022 zastosowano niewłaściwe oprogramowanie modułu BSI, przez co może dojść do sytuacji, kiedy zbiornik płynu AdBlue zostanie całkowicie opróżniony.

W konsekwencji brak wyświetlanego na komputerze pokładowym komunikatu o stanie tegoż roztworu mocznika doprowadzić może do unieruchomienia wysokoprężnej jednostki napędowej o pojemności 2179 ccm.

Reklama

Wtryskiwanie płynu AdBlue pozwala układowi SCR spełniać normy spalin. W tym wypadku chodzi o normę Euro 6d.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 121 pojazdów wyprodukowanych w zakładzie Stellantis Gliwice.

Oczywiście importer deklaruje, iż właściciele wytypowanych w kampanii przywoławczej Movano będą powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki, która powinna zostać usunięta w autoryzowanych serwisach Opla poprzez sprawdzenie i ewentualne zaktualizowanie oprogramowania modułu BSI.

Wszelakich informacji związanych z kampanią naprawczą udziela Stellantis Polska  Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel.: 22 583 00 92).

PS: To kolejna już odsłona akcji serwisowej koncernu Stellantis, która dotyczy sterownika BSI (z ang. Built in Systems Interface). Ostatnio pisałem o konstrukcyjnym bliźniaku Movano, czyli Peugeotach Boxerach zakwalifikowanych do tej samej kampanią przywoławczej.

Źródło zdjęć: Opel

Podziel się: