Reklama

Peugeot Boxer do serwisu. Chodzi o układ SCR

Peugeot Boxer do serwisu. Chodzi o układ SCR

Polski importer marki Peugeot informuje, że model Boxer musi trafić do serwisu. Chodzi o ponad 100 pojazdów wyposażonych w układ SCR.

Stellantis Polska, czyli spółka będąca oficjalnym importerem aut marki Peugeot poinformowała Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o mozliwości wystąpienia awarii w modelu Boxer.

Chodzi o układ SCR a dokładniej o brak wyświetlania na komputerze pokładowym ostrzeżenie o niskim poziomie płynu AdBlue w zbiorniku.

Reklama

Przedstawiciele Peugeota twierdzą, że w skrajnym przypadku, gdy zbiornik na AdBlue, czyli wodny roztwór mocznika o nominalnym stężeniu 32,5%, będzie pusty, może dojść do sytuacji, keidy kierowca nie będzie mógł uruchomić silnika po wcześniejszym wyłączeniu wysokoprężnego silnika.

UOKiK, powołując się na informacje od Stellantis Polska, zaznacza, że na rynku polskim akcja przywoławcza dotyczy 109 samochodów.

Jak zawsze w takich przypadkach, przedstawiciel koncernu powiadomi właścicieli samochodów objętych kampanią serwisową o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu aktualizacji oprogramowania modułu BSI.

Wszelakich szczegółowych informacji związanych z układem SCR w Boxerach udziela Stellantis Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 458 46 73).

Źródło zdjęcia: Peugeot

Podziel się: