Reklama
stats

Peugeot Boxer przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych

Peugeot Boxer przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych

Peugeot Polska wprowadził do oferty Boxera przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Za zabudowę odpowiada firma Carpol.

Peugeot już od 2011 roku prowadzi specjalny program Peugeot bez Barier, którego założeniem jest poprawa mobilności osób z niepełnosprawnością. W ramach tegoż właśnie programu od września francuska marka wzbogaciła swoją ofertę o Boxera przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Zobacz też: VW Crafter z 10-paletową skrzynią Carpol i kabiną Spojtrak

Reklama

Zaadoptowany do przewozu osób niepełnosprawnych Boxer wyposażony został w standardzie w najazdy, a do tego zastosowane punkty kotwiczące pozwalają na bezpieczny przewóz osób na wózkach inwalidzkich.

Do tego wprowadzenie wózka do kabiny umożliwiają antypoślizgowe najazdy, rampa lub opcjonalnie elektrycznie sterowana winda.

W środku znajdują się też łatwe do zdemontowania fotele. W drugim i trzecim rzędzie są one wyposażone w regulowane oparcia ze zintegrowanymi zagłówkami oraz 3-punktowe bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa.

Zobacz też: Test: Peugeot Boxer 2.2 HDi 130 – kontener z windą (zdjęcia, wideo)

Na życzenie zamawiającego firma Carpol, która odpowiada za adaptację Boxera na potrzeby przewozu osób niepełnosprawnych może zamontować także ułatwiający wsiadanie stopień – może być rozkładany ręcznie lub elektrycznie.

Oczywiście w ramach adaptacji pojazd otrzymuje także specjalne emblematy na karoserii informujące o przewozie osób niepełnosprawnych, a także dodatkowe kierunkowskazy dachowe.

Źródło zdjęć: Peugeot

Podziel się: