Peugeot Boxer wjechał w drzewo – kierowca miał 3 promile

Peugeot Boxer wjechał w drzewo – kierowca miał 3 promile

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Peugeota Boxera, który zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Teraz 39-latkowi grozi do 5 lat wiezienia.

Do zdarzenia doszło 6 listopada około godziny 22:00 na drodze powiatowej w miejscowości Nowa Wieś w województwie kujawsko-pomorskim. Kierujący dostawczym Peugeotem Boxerem mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Zobacz też: Test Peugeot Boxer 2.2 HDi 130 – kontener z windą (zdjęcia, wideo)

Reklama

W wyniku zderzenia furgon przewrócił się na lewy bok, a kierowca został zakleszczony w kabinie. Ostatecznie wydostać się z busa pomogli 39-latkowi świadkowie.

Po przybyciu na miejsce policjantów przeprowadzono badanie trzeźwości. Okazało się, że kierowca Boxera miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Po udzieleniu pomocy medycznej mężczyźnie trafił on do policyjnego aresztu.

Zobacz też: Przeładowane rumuńskie busy zatrzymane przez ITD

Po wytrzeźwieniu 39-letni mieszkaniec powiatu konińskiego usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Co ciekawe mężczyzna ten już wcześniej był karany za podobne przestępstwo, więc teraz grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: