Reklama
stats

Pijany kierowca minibusa na A4. Był poszukiwany

Pijany kierowca minibusa na A4. Był poszukiwany

Niezłe combo. Pijany kierowca minibusa został zatrzymany na A4, bo nie opłacił myta. Był poszukiwany i nie posiadał uprawnień do kierowania.

W czwartek 20 kwietnia inspektorzy GITD z Biura Kontroli Opłaty Elektroniczne na dolnośląskim odcinku autostrady A4 wytypowali do sprawdzenia zestaw pojazdów składający się z pasażerskiego Renault Trafic oraz przyczepy.

Po zatrzymaniu pod Kątami Wrocławskimi minibusa potwierdzono, że prowadzący nie opłacił należnej w tym wypadku opłaty e-TOLL, chociaż dopuszczalna masa całkowita zestawu przekraczała 3,5 tony.

Reklama

Szybko okazało się też, że mężczyzna siedzący za kierownicą Trafica jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto zatrzymany na „A4-ce” mężczyzna był on poszukiwany do odbycia kary w związku z nieopłaconą grzywną.

Wobec powyższego inspektorzy ITD wezwali na miejsce kontroli funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji, którzy przeprowadzili dalsze czynności z kierowcą Trafica. Policjanci stwierdzili, że zatrzymany miał 2,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dla przypomnienia: jazda w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, to przestępstwo, za które grozi m.in. do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna od 5000 złotych grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Do tego obligatoryjnie wydawany jest zakaz prowadzenia pojazdów ma minimum 3 lata.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: