Reklama

Pijany kierowca minibusa na A4. Był poszukiwany

Pijany kierowca minibusa na A4. Był poszukiwany

Niezłe combo. Pijany kierowca minibusa został zatrzymany na A4, bo nie opłacił myta. Był poszukiwany i nie posiadał uprawnień do kierowania.

W czwartek 20 kwietnia inspektorzy GITD z Biura Kontroli Opłaty Elektroniczne na dolnośląskim odcinku autostrady A4 wytypowali do sprawdzenia zestaw pojazdów składający się z pasażerskiego Renault Trafic oraz przyczepy.

Po zatrzymaniu pod Kątami Wrocławskimi minibusa potwierdzono, że prowadzący nie opłacił należnej w tym wypadku opłaty e-TOLL, chociaż dopuszczalna masa całkowita zestawu przekraczała 3,5 tony.

Reklama

Szybko okazało się też, że mężczyzna siedzący za kierownicą Trafica jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania. Ponadto zatrzymany na „A4-ce” mężczyzna był on poszukiwany do odbycia kary w związku z nieopłaconą grzywną.

Wobec powyższego inspektorzy ITD wezwali na miejsce kontroli funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji, którzy przeprowadzili dalsze czynności z kierowcą Trafica. Policjanci stwierdzili, że zatrzymany miał 2,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dla przypomnienia: jazda w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, to przestępstwo, za które grozi m.in. do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna od 5000 złotych grzywny na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Do tego obligatoryjnie wydawany jest zakaz prowadzenia pojazdów ma minimum 3 lata.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się: