Pijany podjechał busem na załadunek – kierowca został zatrzymany

Pijany podjechał busem na załadunek – kierowca został zatrzymany

W Wałbrzychu pijany kierowca Renault Master podjechał na załadunek do jednej z tamtejszych firm. Mężczyzna został zatrzymany.

Do całej sytuacji doszło we wtorek 22 sierpnia na terenie jednej z wałbrzyskich firm. Jak ustalili policjanci, 54-letni obcokrajowiec podstawił się busem na załadunek, ale był pijany.

Dzięki odpowiedniej reakcji świadków kierowca jeżdżący dla polskiego przewoźnika obywatel Rumunii został zatrzymany przez dzielnicowych z pierwszego komisariatu w Wałbrzychu.

Reklama

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad promil w organizmie 54-letniego kierowcy Renault Master.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a w związku z zaistnieniem przesłanek do przeprowadzenia postępowania w trybie przyspieszonym, osadzili nietrzeźwego w policyjnej izbie zatrzymań.

Według oficjalnego komunikatu za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości obcokrajowiec jeszcze dzisiaj stanie przed sądem.

Zatrzymanemu 54-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami na okres minimum 3 lat oraz co najmniej 5000 zł świadczenia na rzecz ofiar wypadków drogowych.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: