Reklama

Załadunek górą już możliwy – kierowca Mastera zignorował znak B-16

Załadunek górą już możliwy – kierowca Mastera zignorował znak B-16

Załadunek kontenera górą? Już jest możliwy, bo kierowca Renault Mastera zignorował znak B-16 i „zaatakował” wysoki na 2,5 metra tunel.

Tak wyglądała niemal doszczętnie zniszczona zabudowa Mastera z wyciętymi przez strażaków elementami zaraz po wyjeździe z tunelu.

Do nieciekawej sytuacji (nieciekawej dla firmy użytkującej dostawczaka i dla kierowcy też pewnie mało ciekawej) doszło w środę 19 października około godziny 10:00 przed południem na ulicy Bałtyckiej w Grodzisku Mazowieckim.

Przejeżdżający tamtędy kierowca Renault Master z zabudową kontenerową zignorował znak B-16 zakazujący wjazdu pod tunel pojazdom wyższym niż 2,5 metra.

Reklama

W wyniku tego zdarzenia bus zaklinował się i na miejsce wezwani zostali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy musieli wycinać resztki poszycia dachu i ścian zabudowy, aby Masterka mogła wydostać się z tunelu.

Znak B-16 informuje w tym miejscu o zakazie wjazdu pojazdów wyższych niż 2,5 metra.

Poza zastępem strażaków na miejsce przybył także patrol policji, który kierował ruchem wahadłowym.

Niestety, nie obeszło się w tym wypadku bez ukarania kierowcy dostawczaka.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji z Grodziska Mazowieckiego nałożyli na prowadzącego białe Renault Master mandat karny w wysokości 150 złotych a jego konto powiększyło się o 2 punkty karne.

Źródło zdjęć: KP PSP Grodzisku Mazowiecki

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Los elektrikos

    Niewiele mu brakl bo spojler cały. Obstawiam że realnie 280cm przechodzi ale auto 3metry miało.

Komentarze zamknięte.