Podrabiali oleje silnikowe do samochodów – grozi im do 10 lat

Podrabiali oleje silnikowe do samochodów – grozi im do 10 lat

Kupowali najtańszy olej a potem przelewali go do markowych opakowań – zatrzymani przez policję członkowie gangu podrabiali oleje silnikowe do samochodów.

Zatrzymana przez funkcjonariuszy zorganizowana grupa przestępcza kupowała hurtowo jedne z najtańszych na rynku olei silnikowych 1000-litrowe zbiorniki i po przelaniu ich do podrobionych opakowań markowych producentów wprowadzał do obrotu na terenie Polski, ale też i Łotwy.

Według organów ścigania gang wyrządził straty na szkodę producentów środków smarujących na kwotę nie mniejszą niż 3 miliony złotych.

Reklama

Zobacz też: Prowadził stację demontażu busów na części – grozi mu 5 lat

Dolnośląscy policjanci zatrzymali w tej sprawie dotychczas 8 osób zamieszanych w masowy proceder podrabiania markowych olejów do silników samochodowych.

Wobec 4 podejrzanych sąd zastosował tymczasowe areszty, a wobec pozostałych poręczenia majątkowe, dozory policyjne oraz zakazy opuszczania kraju.

Obecnie policjanci i prokuratura w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Niewykluczone są też dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: