Reklama

Pościg za skradzionym Sprinterem – tablice i paliwo też kradzione

Pościg za skradzionym Sprinterem – tablice i paliwo też kradzione

We wtorek w Świebodzinie policjanci przeprowadzili udany pościg za skradzionym Sprinterem – tablice i paliwo też kradzione.

Wszystko zaczęło się we wtorek 19 marca na jednej ze stacji paliw na terenie powiatu krośnieńskiego. Kierowca białego Sprintera zatankował olej napędowy i odjechał spod dystrybutora bez płacenia za paliwo.

Zobacz też: W F1 by się odnaleźli – ukradli i rozłożyli Sprintera w jedną noc

Patrolujący okolice Świebodzina policjanci zauważyli podobną “blaszkę” i próbowali zatrzymać pojazd dając znaki za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierujący nie zamierzał jednak się zatrzymywać i zaczął uciekać policjantom wjeżdżając w ulice Świebodzina, czym stwarzał zagrożenie dla postronnych osób.

Do pościgu włączył się też inny patrol i szybko udało się zablokować uciekającą “906-tkę”. Po zatrzymaniu 21-letniego mężczyzny, który próbował uciekać jeszcze pieszo, okazało się, że dostawczy Mercedes został skradziony w Holandii.

Ponadto tablice rejestracyjne zamontowane na aucie także były skradzione, ale z terytorium Niemiec.

Teraz 21-latkowi za samo nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczkę przed policjantami grozi 5 lat pozbawienia wolności. Do tego może dość również odpowiedzialność za kradzież lub paserstwo oraz szereg innych wykroczeń.

Źródło zdjęć: Policja

Komentarze