Reklama

Pościg za Citroenem Jumperem po S7. Na pace kradzione paliwo

Pościg za Citroenem Jumperem po S7. Na pace kradzione paliwo

Tankował olej napędowy i nie płacił. Wpadł po pościgu na trasie S7. Na pace Jumpera znaleziono skradzione paliwo.

W minioną sobotę23 września dyżurny komendy w Nidzicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który około godziny 8:00 rano zatankował na jednej z lokalnych stacji blisko 226 litrów oleju napędowego o wartości niemal 1400 zł i odjechał bez płacenia w kierunku Gdańska.

W poszukiwania włączyli się też funkcjonariusze z komisariatu w Olsztynku – tego samego poranka kierujący identycznym Citroenem Jumperem dokonał kradzieży paliwa na 3 innych stacjach paliw na terenie gminy Olsztynek.

Reklama

Ostatecznie odpowiadający opisowi bus został zauważony pod Nidzicą na drodze ekspresowej S7, ale mężczyzna prowadzący furgon zignorował sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie pojazdu.

Po kilkukilometrowym pościgu udało się zatrzymać 57-letniego mieszkańca gminy Płońsk a w ładowni Jumpera policjanci znaleźli tzw. mauzery wypełnione olejem napędowym.

Funkcjonariusze potwierdzili, że w sobotę mężczyzna ten na 4 stacjach paliw ukradł łącznie ponad 1400 litrów oleju napędowego na łączną kwotę ponad 9100 zł.

Okazało się, że dostawczak został wcześniej wypożyczony, a tablice rejestracyjne auta przypisane są do innego pojazdu. Ostatecznie 57-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, a pojazd zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak ustalili policjanci, działał on w warunkach recydywy, w związku z powyższym musi liczyć się z karą nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Do tego 57-latek odpowie za kradzież tablic rejestracyjnych i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

PS: W lipcu pisałem o podobnej akcji z udziałem 57-latka z powiatu płońskiego, który również kradł paliwo i wpadł na S7. Najprawdopodobniej to ten sam człowiek (link poniżej).

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: