Reklama

Na druciakach ciągnął przyczepę po S7. Wyhaczyły go “e-TOLL-ki”

Na druciakach ciągnął przyczepę po S7. Wyhaczyły go “e-TOLL-ki”

Oczom nie wierzę! Na takich druciakach ciągnął “T5-ką” przyczepę po S7. Wyhaczyły go “e-TOLL-ki”. A zaczęło się od świateł.

Volkswagen T5 z podpiętą przyczepą kempingową został zatrzymany na warmińsko-mazurskim odcinku “S7-ki”.

Przyznam, że przez blisko 8 lat prowadzenia dostawczakiem.pl przewinęło się sporo tematów związanych ze zużytym ogumieniem w dostawczakach. Natomiast zdjęcia z kontroli zestawu na drodze ekspresowej pod Nidzicą przebijają wszystkie te akcje.

Otóż w środę 30 listopada patrol GITD z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej zwrócił uwagę na przyczepę kempingową ciągniętą przez dostawczego Volkswagena Transportera. Bezpośrednią przyczyną był całkowity brak oświetlenia przyczepy. Po zatrzymaniu zestawu “Krokodyle” zauważyli… no właśnie. Zużytymi oponami to można nazywać ogumienie mające choć trochę jeszcze “mięsa”!

Reklama

Brak jakichkolwiek działających świateł czy 10 lat bez wizyty na SKP… No i te druciaki, bo oponami tego czegoś nazwać się już nie da :/

Na pierwszej z dwóch osi przyczepy z opon wychodził stalowy kord, a o jakimkolwiek bieżniku nie można nawet wspominać. Do tego okazało się, że przegląd techniczny przyczepy skończył się w 2012 roku a kierowca zestawu na B+E nie uiścił wymaganej opłaty w systemie e-TOLL.

Ostatecznie z powodu usterek inspektorzy ITD zatrzymali dowód rejestracyjny przyczepy oraz zakazali jej dalszej jazdy z miejsca kontroli drogowej.

Za niewłaściwy stan techniczny pojazdu “e-TOLL-ki” ukarały prowadzącego zestaw pojazdów mandatem karnym oraz sporządzono protokół niezbędny do wszczęcia postępowania administracyjnego za brak wymaganej opłaty za myto.

Źródło zdjęć: GITD

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Piotrek

    Tak kwoli ścisłości to T4 a nie T5

  2. Koksu

    Piotrek czas na okulary dla Ciebie.
    Artykuł dotyczy T5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzy + sześć =