Reklama

Pościg za skradzionym VW LT po Lublinie – kierowca był pijany

Pościg za skradzionym VW LT po Lublinie – kierowca był pijany

Nocny pościg za skradzionym VW LT po Lublinie – kierowca był pijany. W organizmie 30-latek miał 1,5 promila alkoholu i zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartek 3 października patrolujący miasto policyjni wywiadowcy zauważyli białego Volkswagena LT II generacji, który odpowiadał opisowi skradzionego na terenie Włodawy furgonu.

Zobacz też: 9 dni czekali na pomoc Volkswagena po awarii Craftera

Reklama

Pomimo włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący „blaszką” zaczął uciekać ulicami Lublina. Po wjechaniu w ślepą uliczkę obaj mężczyźni uciekający skradzionym Volkswagenem próbowali uciekać pieszo, ale szybko zostali zatrzymani przez policjantów.

Obaj mężczyźni w wieku 30 oraz 32 lata trafili do aresztu. Młodszy z nich prowadził „LT-ka” mając niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie a do tego miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jego starszy brat także był pijany i również posiadał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Teraz lubelscy policjanci wyjaśniają udział obu braci w kradzieży dostawczaka. Dodatkowo kierujący liczyć musi się z odpowiedzialnością karną za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę pod wpływem alkoholu oraz na prawomocnym sądowym zakazie.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: