Przeciążony na pusto bus – 21 000 funtów kary dla przewoźnika

Przeciążony na pusto bus – 21 000 funtów kary dla przewoźnika

Brytyjskie służby po raz kolejny zatrzymały przeciążonego na pusto busa. Jednak tym razem skończyło się karą 21 000 funtów dla przewoźnika.

W piątek 26 maja policjanci z hrabstwa Hampshire opublikowali komunikat dotyczący zatrzymania 3,5-tonowego busa do transportu dalekobieżnego.

Widoczny na zdjęciu egzemplarz Iveco Daily to najprawdopodobniej seria 50C, czyli z fabryczny 5-tonową dopuszczalną masą całkowitą oraz z bliźniaczymi kołami na tylnej osi.

Reklama

Do tego widać tzw. kurnik oraz windę samozaładowczą a zabudowa otrzymała z lewej strony „firankę”, co oznacza, że masa własna tak skompletowanego pojazdu nie mogła być niska.

Pomiar na wagach wykazał, że Dajlak jest przeładowany – urządzenia wskazały 3810 kg wagi, ale z pustą ładownią. Oznacza to, że DMC zostało przekroczone o 310 kg bez żadnego ładunku na pace.

Brytyjskie służby wspomniały o tym, że wykonywanie transportu takim pojazdem to po prostu nielegalna konkurencja względem przewoźników realizujących zlecenia pojazdami powyżej 3,5 tony, gdzie wymagany jest już tachograf do kontrolowania czasów aktywności kierowcy a firma świadcząca takie usługi musi posiadać też odpowiednie kompetencje.

Jak wynika jasno z opublikowanego komunikatu przez Hampshire and Isle of Wight Constabulary Police przeciążone na pusto Iveco Daily zostało zarekwirowane a służby celne wobec przewoźnika wszczęły postępowanie zagrożone łączną grzywną 21 000 funtów za wcześniejsze przewinienia.

PS: Policjanci z Hampshire nie podali kraju rejestracji zatrzymanej międzynarodówki, ale gdyby przeliczyć te 21 000 funtów brytyjskich na złotówki, to wychodzi niespełna 110 000 złotych grzywny!

Źródło zdjęć: Hampshire and Isle of Wight Constabulary Police

Podziel się:
2

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Radeklca

    No i bardzo dobrze. oby kary były większe za taką jazdę oszustów.

  2. chest

    czemu u nas nie kroi sie tak litwinow i innych debili na drogach

Komentarze zamknięte.