Reklama
stats

Przednionapędowe Ducato na bliźniakach do kupienia na olx

Przednionapędowe Ducato na bliźniakach do kupienia na olx

Czytelnik Norman podesłał link do ogłoszenia z bardzo ciekawą „230-tką”! Fiat Ducato na bliźniakach wystawiony został na olx.pl.

Na początek małe wprowadzenie. Fiat Ducato z typoszeregu 230 produkowany był w latach 1994-2002 we włoskich zakładach Sevel Sud.

Dostawczy pojazd wytwarzany był w wielu wersjach silnikowych i nadwoziowych, także z różnymi rozstawami osi, ale nigdy nie sprzedawany był z bliźniakami.

Reklama

Okazuje się jednak, że takie Ducato 230 z 2002 roku można kupić pod Pińczowem (woj. świętokrzyskie). I co ciekawe sama zabudowa spoczywająca na mocno skorodowanej i kombinowanej ramie ma wymiary 5,6 m długości, 2,5 m szerokości i 2,53 m wysokości.

Zazwyczaj bliźniacze koła na tylnej ośce stosuje się, kiedy bus ma jeździć w trudniejszym terenie (m.in. budowy, energetyka), ale też kiedy rozkłady masy na koła będą spore.

Podejrzewam, że właśnie dlatego ktoś zamontował bliźniaki na tylnej osi, ale pozostawienie przedniego napędu w Dukacie to chyba nie do końca dobre rozwiązanie, kiedy zdecydowana większość ciężaru spoczywać będzie na tylnych kołach (podjazdy pod strome podjazdy zimą, ruszanie na lodzie itp.).

Zobacz też: Iveco Daily 2019 – silniki, dane techniczne i wyposażenie

Tym bardziej dziwi takie rozwiązanie w przypadku Dukata sprzedawanego razem z przyczepą…

W każdym razie na zdjęciach wyraźnie widać, że pod ramą nie ma ani wału napędowego, ani tylnego mostu.

W ogłoszeniu sprzedający napisał, że samochód nie posiada przeglądu i zastanawiam się, czy jakiś diagnosta podbije w SKP tak przerobionego busa?

W każdym razie jeżeli któryś z Czytelników chciałby zakupić taką „230-tkę” np. w celach kolekcjonerskich 😉 to bezpośredni link do ogłoszenia znajduje się TUTAJ.

Źródło zdjęć: olx.pl

Podziel się: