Reklama

Przekroczyła Lublinem prędkość – ponad 2 promile w organizmie

Przekroczyła Lublinem prędkość – ponad 2 promile w organizmie

Policjanci z Konina zatrzymali kobietę, która przekroczyła Lublinem 3 prędkość w terenie zabudowanym. Alkomat wykazał, że miała 2,5‰.

W sobotę 9 lipca w miejscowości Półwiosek Lubstowski pod Koninem policjanci „drogówki” zwrócili uwagę na dostawczego Lublina, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 20 km/h.

Kierująca dostawczakiem 52-latka z gminy Sompolno już po pierwszych słowach sprawiła wrażenie kompletnie pijanej. W kabinie funkcjonariusze znaleźli nawet puste butelki po piwie, ale kobieta uparcie twierdziła, że jest trzeźwa.

Reklama

Zobacz też: Wyprawowy Lublin 4×4 z napędami od Patrola i oponami 31 cali

Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wskazało, że w 52-latka ma w organizmie organizmie 52-latki znajduje się ponad 2,5 promila alkoholu, więc funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Ponadto policjanci za przekroczenie dozwolonej prędkości o 20 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, ukarali kobietę mandatem w wysokości 200 złotych.

Teraz prowadząca w stanie nietrzeźwym stanie przed sądem – grozi jej do 2 lat więzienia a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się: