Reklama

Przeładowany busiarz bez prawka. A dopiero co wyszedł z więzienia

Przeładowany busiarz bez prawka. A dopiero co wyszedł z więzienia

ITD zatrzymało do kontroli pod Kutnem 3,5-tonowego busa. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i dopiero co wyszedł z więzienia.

Właśnie dzisiaj przeczytałem artykuł w jednym z poważnych mediów o tym, że właśnie skończył się w branży transportu drogowego rynek pracownika.

Oznacza to mniej więcej tyle, że teraz presję na niższe zarobki wywierać będzie pracodawca/przewoźnik a nie kierowca. Prawda jest bowiem bolesna i wiąże się z coraz niższymi frachtami na giełdach spotowych a także z rosnącymi kosztami prowadzenia firmy, w tym wysokimi cenami paliw czy płynu AdBlue oraz drożejącego serwisu floty.

Reklama

Tylko przy zatrudnianiu kierowców podstawowym wymogiem było posiadanie aktywnego prawa jazdy… no i tutaj zaczyna się historia zatrzymanego we wtorek 22 listopada w miejscowości Kaszewy busiarza.

Inspektorzy ITD z łowickiego oddziału WITD Łódź prowadząc działania kontrolne wytypowali do ważenia Renault Master z kurnikiem na dachu.

Doświadczenie „Krokodyli” potwierdziły inspekcyjne wagi – zarejestrowany z 3,5-tonowym DMC pojazd ważył realnie 4,26 tony.

W międzyczasie poproszony o okazanie prawa jazdy mężczyzna z Masterki poinformował kontrolujących, że do niedawna przebywał w zakładzie karnym i nie posiada obecnie prawa jazdy, gdyż uprawnienia zostało mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu.

W takim wypadku inspektorzy wezwali na punkt kontrolny patrol policji a „Krokodyle” za przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu nałożyli na mężczyznę mandat karny oraz zobowiązano przewoźnika do rozładunku nadmiaru towaru na inny pojazd.

Na koniec warto przypomnieć, że za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zatem bardzo prawdopodobne, że zatrzymany na DK 92 pod Kutnem mężczyzna niebawem znowu trafi do więzienia…

Źródło zdjęcia: WITD Łódź

Podziel się:
1

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. WSI

    czyli pomogli chłopu stanąć na nogi !!!! prawdziwi chrześcijanie, na pewno pokolenie JP II
    ale żaden nie pomyśli że może trzeba dać chłopu szansę, niech zarobi trochę kasy, stanie na nogi ????!!
    dzisiaj pewnie z żonami i dziećmi modlą się .

Komentarze zamknięte.