Przeładowywali na S7 towar na busy – wjechała w nich ciężarówka

Przeładowywali na S7 towar na busy – wjechała w nich ciężarówka

Przeładowywali na S7 towar na busy z ciężarówki – wjechała w nich inna ciężarówka. Jedna osoba nie żyje a cztery zostały ranne w wypadku przy węźle Waplewo.

Do tragicznego zdarzenia z udziałem trzech samochodów dostawczych i dwóch ciężarówek doszło chwilę po godzinie 8:00 na drodze ekspresowej S7 w okolicy węzła Waplewo (nieopodal MOP Lutek, woj. warmińsko-mazurskie).

Jak wynika ze wstępnych policyjnych ustaleń na skrajnie prawym pasie służącym do włączania się do ruchu kierowcy przeładowywali towar z MAN-a na trzy dostawcze pojazdy.

Reklama

Zobacz też: Tachografy w busach od 2,4 tony DMC – nowe unijne pomysły

Z niewyjaśnionych dotychczas powodów w stojące na tzw. rozpędówce samochody wjechał ciągnik siodłowy z naczepą przewożącą wapno.

W wyniku tego zdarzenia zmiażdżone dostawczaki wypadły na pobocze „S7-ki” a obie ciężarówki zablokowały oba pasy w kierunku Gdańska.

Niestety na miejscu zginął 64-letni kierowca MAN-a natomiast pozostali czterej kierowcy zostali ranni i karetkami a także śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Lotniczego zostali przetransportowani do szpitali w Działdowie i Olsztynie.

Policjanci pod nadzorem prokuratora badają okoliczności tego zdarzenia. Szczególnej analizie będą sprawdzać, gdzie dokładnie stały pojazdy i czy mogły się tam zatrzymać oraz czy kierowcy prawidłowo oznaczyli je na drodze.

Wszystkie auta biorące udział w tym tragicznym zdarzeniu zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu, aby przeprowadzić szczegółowe oględzin.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: