Reklama

Przerobiony do przemytu ludzi van zatrzymany pod Hajnówką

Przerobiony do przemytu ludzi van zatrzymany pod Hajnówką

Podlascy pogranicznicy zatrzymali 2 Czechów przewożących 4 Irańczyków specjalnie przerobionym do przemytu ludzi vanem.

W środę 14 czerwca funkcjonariusze funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujęli na gorącym uczynku 2 „kurierów” w Narewce nieopodal Hajnówki.

Mężczyźni akurat szykowali się do ukrycia we wnętrzu dostawczaka 4 obywateli Iranu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę.

Reklama

Warto odnotować, że furgonetka została specjalnie przygotowana do przemytu ludzi. Przestrzeń, gdzie skrywać się mieli nielegalni migranci, została odgrodzona od bocznych drzwi i tylnych skrzydeł ładunkiem pelletu a wejście na pakę odbywało się poprzez wyciętą lukę w ścianie grodziowej za kierowcą, którego fotel był demontowany.

Wejście do wyłożonej pelletem ładowni odbywało się od strony kabiny, za fotelem kierowcy.

Nielegalni migranci mieli być przewiezieni dostawczym Fordem Transitem Connectem na zachód Europy. Teraz obaj Czesi będą odpowiadać za pomocnictwo w organizowaniu przekraczania granicy wbrew obowiązującym przepisom.

Podlascy pogranicznicy informują przy okazji, że od początku 2023 roku zatrzymali 354 osoby zaangażowane w organizowanie nielegalnego przekraczania polsko-białoruskiej granicy.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: