Renault Alaskan – pierwszy 1-tonowy pick-up francuskiej marki

Renault Alaskan – pierwszy 1-tonowy pick-up francuskiej marki

Renault opublikowało oficjalne zdjęcia swojego 1-tonowego pick-upa. Alaskan – bo tak nazywa się nowy model – to konstrukcyjny bliźniak Nissana Navary.

Grupa Renault już od 18 lat utrzymuje pozycję lidera w segmencie samochodów dostawczych w Europie, chociaż w Ameryce Łacińskiej i w Afryce również znajduje się w czołówce.

Francuska marka chce wejść na światowy rynek aut typu pick-up z prostego powodu: segment ten stanowi ponad 33% sprzedawanych samochodów dostawczych na całym świecie, a to w skali roku daje pięć milionów samochodów.

Reklama

Zobacz też: Nowa Toyota Hilux w cenie od 109 347 zł brutto

Sprzedaż nowego pick-upa Renault rozpocznie się od krajów Ameryki Łacińskiej, gdzie półciężarówki cieszą się znacznie większym zainteresowaniem niż chociażby w Europie. Zresztą już od blisko roku z w Ameryce Łacińskiej sprzedawane jest z sukcesami Renault Duster Oroch – półtonowy pick-up bazujący na znanej w Polsce Dacii Duster.

Zbudowane na ramie Renault Alaskan to konstrukcja bazująca na Nissanie Navarra. Auto ma mieć 1-tonową ładowność, napęd 4×4 a pod maskę trafią jednostki z rodziny dCi o pojemności 2,3 litra, które spotkać można chociażby w Renault Master, czy bliźniaczym Oplu Movano.

Zobacz też: Używany Opel Movano B 2.3 CDTI 125 KM – zdrowy dwulatek (zdjęcia)

Szczegółowa specyfikacja nie jest jeszcze znana, ale silnik 2.3 dCi prawdopodobnie występować będzie w dwóch wersjach: 160 oraz 190 KM.

Według medialnych doniesień na niektórych rynkach pojawić się też mogą 2.5-litrowe turbodiesle oraz silnik benzynowy o takiej samej pojemności.

Źródło zdjęć: Renault

Podziel się: