Toyota Hilux Invincible 50 – specjalna seria na 50-lecie modelu

Toyota Hilux Invincible 50 – specjalna seria na 50-lecie modelu

Na salonie samochodowym we Frankfurcie Toyota zaprezentowała model Hilux w wersji Invincible 50 na 50-lecie tego kultowego już pick-upa.

Pierwsza generacja Hiluxa pojawiła się w 1968 roku, a rok później zadebiutowała na europejskim rynku. Od tamtej pory Toyota zaprezentowała kolejnych VII generacji, które przez 50 lat wyrobiły sobie opinie niezawodnych i zarazem trwałych pojazdów.

Zobacz też: Nowa Toyota Hilux w cenie od 109 347 zł brutto

Reklama

Do tej pory globalna sprzedaż Hiluxa osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie ponad 18 miliona sztuk.

Teraz z okazji 50-lecia modelu na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie premierę miała limitowana seria Invincible 50.

Wersja ta wyróżnia się m.in. plastikową obudową paki ze skrzynią na narzędzia przy kabinie pasażerskiej (zdjęcie powyżej).

Zobacz też: Mercedes-Benz X-klasa – polski cennik od 175 275 złotych brutto

Ponadto Toyota Hilux Invincible 50 otrzymała czarne 18-calowe obręcze ze stopów lekkich z oponami All Terrain BF Goodrich.

Do tego zamontowano czarne listwy na nadkolach, matowe czarne orurowanie na pace, a na bocznych rurach pojawiły się stworzone specjalnie dla tej wersji listwy ochronne na progach. Poza tym w środku pojawiła się skórzana rękojeść hamulca ręcznego.

Źródło zdjęć: Toyota

Podziel się: