Renault Trafic z rurą kanalizacyjną pod autem – zdjęcia z Kielc

Renault Trafic z rurą kanalizacyjną pod autem – zdjęcia z Kielc

Czerwone Renault Trafic z rurą kanalizacyjną pod autem to – przyznacie – nietypowy widok! Pytanie brzmi: do czego służy taka instalacja hydrokanalizacyjna?

Przyznam się szczerze, że stojąc przez chwilę w korku na ulicy Łódzkiej w Kielcach dopiero po dłuższej chwili zwróciłem uwagę na rurę kanalizacyjną wystającą spod tylnego zderzaka Renault Trafic.

Zobacz też: Master 2019 – tak może wyglądać najnowszy dostawczak Renault

Reklama

Jestem niemal pewien, że ta instalacja z kolanek i rurek PCV nie była połączona z układem wydechowym, bo nie wydostawały się z niej spaliny.

No to po co ta „rzeźba”? Sporo tutaj mówi pomarańczowe oświetlenie sygnalizacyjne oraz specjalna okleina na tylnych skrzydłach Trafica.

Po dłuższym przemyśleniu podejrzewam, że widoczny na zdjęciach samochód służy do pilotażu transportów nienormatywnych.

Zobacz też: Test: Mercedes-Benz V250d – klasa sama w sobie (wideo, zdjęcia)

A że taka asysta przy przewiezieniu np. olbrzymich beczek z browarów lub wagonów tramwajowych może trwać kilka a nawet i kilkanaście dni, busy pilotów są wyposażane nie tylko w leżankę, ale też i elementy kojarzone bardziej z kamperami.

Dlatego – zaznaczam, że to tylko moje przypuszczenia – ta wychodząca spod tylnego zderzaka instalacja służy do odpływu tzw. szarej wody ze zlewu zamontowanego na pace.

Tylko czy przypadkiem zużyta woda nie powinna być gromadzona w szczelnie zamkniętym zbiorniku? Powinna. Ale może widoczna na zdjęciach kompilacja rur i kolanek to może właśnie taki odpływ z tegoż zbiornika?

Podziel się: