Rumuńskie Iveco Daily z wyłącznikiem tachografu na pilota

Rumuńskie Iveco Daily z wyłącznikiem tachografu na pilota

Niemiecka policja zatrzymała we wtorek 9 kwietnia dwie rumuńskie autolawety z wyłącznikiem tachografu na pilota – oba zestawy należą do jednego przewoźnika.

Funkcjonariusze policji z Nienburg w Dolnej Saksonii zatrzymali do kontroli dwie rumuńskie autolawety ciągnące za sobą lawety. Należące do jednego przewoźnika zestawy, które zostały zatrzymane na Bundesstraße 6 przed Bremą, przewoziły fabrycznie nowe samochody.

Zobacz też: Autolaweta przewożąca Opla Movano za wysoka i nieco za ciężka

Reklama

W trakcie sprawdzania tychże zestawów na kategorię B+E stwierdzono wątpliwości w rejestrowaniu jazdy.

Nieoznakowany radiowóz przez dłuższy czas jechał za rumuńskimi autolawetami zanim rozpoczęto kontrolę i właśnie dlatego niemieccy policjanci nabrali podejrzeń, że nieodległy czas przed kontrolą nie był właściwie rejestrowany przez „tacho”.

Po udaniu się do wyspecjalizowanego serwisu obsługującego tachografy, okazało się, że oba rumuńskie pojazdy (w tym widoczne na głównym zdjęciu Iveco Daily) wyposażone zostały w tego samego typu wyłącznik tachografu.

Zobacz też: Tachografy w busach powyżej 2400 kg DMC – Parlament EU jest na tak

Jak informują policjanci z Nienburga,  po usunięciu i zabezpieczeniu dwóch niedozwolonych urządzeń określono zabezpieczenie przeciwko kierowcom i ich rumuńskiego przedsiębiorcy w wysokości 25 000euro. Po dokonaniu płatności oba pojazdy ruszyły dalej w trasę.

Źródło zdjęć: Polizei

Podziel się: