Ściągnęli z S8 dwa busy – jeden ważył 9350 kg a drugi 7550 kg

Ściągnęli z S8 dwa busy – jeden ważył 9350 kg a drugi 7550 kg

„Krokodyle” z Garwolina ściągnęli z „S8-ki” dwa busy z DMC 3500 kg. Jak się potem okazało jeden z nich ważył 9350 kg a drugi 7550 kg.

W poniedziałek 1 lipca mazowieccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z oddziału terenowego w Garwolinie prowadzili standardowe czynności kontrolne na drodze ekspresowej S8 pod Wyszkowem.

Wśród wytypowanych do sprawdzenia pojazdów były dwa busy z DMC poniżej 3500 kg. Z uwagi na podejrzenie przekroczenia parametrów wagowych oba auta skierowano na wagę.

Reklama

Pierwszy z busów realnie ważył 9350 kg za co kierowca ukarany został najwyższym możliwym w tym wypadku mandatem w wysokości 3000 złotych.

Drugi z zatrzymanych pojazdów był już lżejszy – na inspekcyjnych wagach wyszło 7550 kg, co zakończyło się nałożeniem na kierowcę mandatu w kwocie 2000 złotych.

Oczywiście inspektorzy zakazali obu kierowcom dalszej jazdy z punktu kontrolnego do momentu przeładowania nadmiaru przewożonych artykułów spożywczych na inne pojazdy o większej dopuszczalnej masie całkowitej.

Reasumując, jak widać na zdjęciu wykonanym przez garwolińskich inspektorów ITD, dalej nikogo nie interesuje, że taki „bus” zapewne po zważeniu ważyć mógłby więcej niż wynika z jego wpisanej w dowód rejestracyjny DMC. Chyba rzeczywiście ważne jest tylko nałożenie mandatu a nie eliminowanie patologii w postaci zarejestrowanych na kategorię B „solówek”…

Źródło zdjęć: WITD Radom

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − jedenaście =