Reklama

Siadł za kierownicę Sprintera mając 3-krotny sądowy zakaz

Siadł za kierownicę Sprintera mając 3-krotny sądowy zakaz

Policjanci z Zamościa zatrzymali 54-latka, który siadł za kierownicę Sprintera mając 3-krotny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę 21 grudnia funkcjonariusze „drogówki” zwrócili uwagę na ulicy Zamojskiej w Łabuniach na Mercedesa Sprintera z powodu niesprawnego światła mijania.

W trakcie kontroli wyszło na jaw, że także hamulec pomocniczy dostawczaka nie działa prawidłowo, za co 54-latek z powiatu tomaszowskiego otrzymał mandat karny.

Reklama

Jednak po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw też, że prowadzący Sprintera mężczyzna w ogóle nie powinien siadać za kierownicą.

54-latek posiada bowiem 3 sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za popełnienie za popełnienie przestępstwa w postaci złamania sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednak możliwe, że mężczyzna będzie także odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości, bowiem 54-latek odmówił poddania się badaniu alkomatem, co pozwoliłoby zweryfikować jego stan w trakcie policyjnej kontroli.

Ostatecznie od mężczyzny spod Tomaszowa Lubelskiego pobrano próbki krwi, która wykaże, czy w chwili kierowania pojazdem był trzeźwy.

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Mercedes-Benz

Podziel się: