Reklama
stats

Składak wpadł w Hrebennem. Master z częściami z innego busa

Składak wpadł w Hrebennem. Master z częściami z innego busa

Trefny składak został zatrzymany na przejściu w Hrebennem. Wjeżdżające do Polski Renault Master posiadał części ze skradzionego busa.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej we wtorek 4 kwietnia poddali szczegółowej kontroli międzynarodówkę na podwoziu Renault Master, którą prowadził 36-letni obywatel Ukrainy.

W trakcie odprawy nasi pogranicznicy odkryli, że w wyprodukowanym w 2018 roku busie zamontowane zostały podzespoły pochodzące z innego pojazdu utraconego w Polsce.

Reklama

W sprawie tej wszczęto postępowanie przygotowawcze o paserstwo z artykułu 291 paragraf 1 Kodeksu karnego. W toku dalszych czynności trefnego składaka zabezpieczono a kierowcę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom policji.

Przy okazji publikacji powyższego komunikatu Nadbużański Oddział Straży Granicznej poinformował, że tylko w trakcie prowadzonych odpraw zabezpieczono różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 4 milionów złotych oraz nielegalne części samochodowe o wartości przekraczającej 750 000 złotych.

Źródło zdjęcia: Straż Graniczna

Podziel się: