Reklama

Skoda Felicia Van Plus napotkana przypadkiem w Bieszczadach

Skoda Felicia Van Plus napotkana przypadkiem w Bieszczadach

Widoczna na zdjęciu Skoda Felicia Van Plus nie wygląda może porywająco, ale to bardzo rzadka wersja zbudowana na odmianie kombi.

Felicia to model przełomowy dla czeskiej marki z kilku względów. Po pierwsze to pierwszy samochód stworzony już po przejęciu Skody przez Grupę Volkswagen. Poza tym Felicia – produkowana w latach 1994-2001 – sprzedawała się całkiem dobrze na europejskich rynkach, a w Polsce była wręcz rozchwytywana.

Zobacz też: Skoda Roomster II – przerwany projekt trafił do muzeum

Reklama

Oczywiście poza najpopularniejszą wersją nadwoziową, czyli 5-drzwiowym hatchbackiem, w ofercie było też kombi oraz pick-up.

Poza tym w ofercie czeskiej marki pojawiła się bazująca na wersji kombi odmiana Van Plus, która ma wysoki dach z laminatu wspierający się od wewnątrz na stalowych rurkach.

Za przednimi fotelami model ten miał stalową płytę z kratką w górnej części, która oddzielała dwuosobową kabinę od przestrzeni ładunkowej o pojemności 2 176 litrów (wymiary maksymalne: długość 1 590 mm; 1 370 mm szerokość; 1 400 mm wysokość).

Widoczny na zdjęciach egzemplarz napotkałem ostatnio w Bieszczadach, gdzie służy przy organizacji kuligów wożąc – co widać na powyższym zdjęciu – zaopatrzenie na ognisko dla turystów.

Zobacz też: Dostawcze klasyki – dostawczakiem.pl z wizytą w Holandii (zdjęcia)

Może i ta biała Felicia Van Plus nie wygląda może zjawisko, ale warto wiedzieć, że czeski producent wyprodukował tylko 5 168 sztuk tej wersji. Dla porównania cały wolumen produkcyjny Felicji to dokładnie 1 401 489 egzemplarzy…

Źródło zdjęć: dostawczakiem.pl

Podziel się: