Reklama
stats

Skradziona w Niemczech autolaweta odzyskana w Budomierzu

Skradziona w Niemczech autolaweta odzyskana w Budomierzu

Na polsko-ukraińskim przejściu granicznym pogranicznicy odzyskali skradzioną w Niemczech autolawetę. W Medyce wpadł też kierowca furgonu.

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w środę 15 marca zatrzymali autolawetę na podwoziu Mercedesa Sprintera, którym 40-letni obywatel Ukrainy próbował przekroczyć granicę na przejściu w Budomierzu.

W trakcie sprawdzenia legalności pochodzenia „906-tki” okazało się, że numer identyfikacyjny VIN figuruje w bazie poszukiwawczej SIS (z ang. Schengen Information System).

Reklama

Według ustaleń polskich pograniczników Sprinter o szacunkowej wartości 100 000 złotych jest poszukiwany przez niemieckie służby. Straż Graniczna w celu przeprowadzenia dalszych czynności przekazała autolawetę wraz z 40-letnim kierowcą funkcjonariuszom policji.

W ładowni zatrzymanego w Medyce Sprintera znajdowało się 70 nielegalnych podzespołów o szacunkowej wartości 50 tys. zł.

Co ciekawe, tego samego dnia inni funkcjonariusze z placówki w Medyce w ramach czynności sprawdzających przyjrzeli się bliżej białemu furgonowi, którego prowadził 32-letni obywatel Ukrainy.

W ładowni Sprintera W903 cudzoziemiec przewoził dużą ilość części samochodowych. Strażnicy ustalili, że około 70 podzespołów pochodziło z Audi Q5 skradzionego na terenie Norwegii.

Także i w tym wypadku Ukraińca i samochód dostawczy, w którym miały wyjechać z Polski trefne części przekazano policjantom.

Przy okazji funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej poinformowali, że od początku 2023 roku tylko na podkarpackich przejściach granicznych ujawnili blisko 20 pojazdów pochodzących z przestępstwa o szacunkowej wartości ponad 1,6 mln złotych.

Do tego wyliczono, iż wartość odzyskanych części samochodowych wynosi ponad 80 tys. złotych.

Źródło zdjęć: Straż Graniczna

Podziel się: