Sprinter ciągnął na lawecie Sprintera. Kara relatywnie wysoka

Sprinter ciągnął na lawecie Sprintera. Kara relatywnie wysoka

Węgierska policja ukarała kierowcę Sprintera, który ciągnął na lawecie Sprintera na bliźniakach. Kara dla mężczyzny była relatywnie wysoka.

Tak sobie uzmysłowiłem, że chyba nie raczyłem Państwa jeszcze historiami o przeładowanych busach na Węgrzech. A, że akurat jest pojawił się ciekawy komunikat, więc postanowiłem się nim podzielić.

Otóż we wtorek 4 kwietnia 2023 węgierscy policjanci zainteresowali się zespołem pojazdów na kategorię B+E, którego kierowca chciał przejechać przez drogowe przejście graniczne Csengersima na Rumunię.

Reklama

Po zweryfikowaniu dokumentów okazało się, że ​​całkowita masa zestawu pojazdu składająca się z rumuńskiego Sprintera W903 oraz lawety ze Sprinterem 906 na bliźniakach i z zabudową kontenerową została przekroczona.

Węgierscy funkcjonariusze z komendy w Szabolcs-Szatmár-Bereg wyliczyli, że dopuszczalne wartości zostały przekroczone o 750 kg, za co wobec sprawczy przewinienia nałożona została grzywna w wysokości 200 000 forintów, co po przeliczeniu na złotówki daje blisko 2500 złotych. Dodatkowo węgierscy policjanci nakazała rumuńskiemu kierowcy rozładunek.

Na koniec tak się zastanawiam skąd jechał ten zestaw, bo na kontenerze widać logotyp polskiej marki Plandex zajmującej się zabudowami kontenerowymi. Czyżby czerwona „906-tka” pochodziła z Polski?

Źródło zdjęcia: Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Podziel się:
5

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

 1. Wtf

  200 000 forintów kilogramów

 2. Art

  proponuję autorowi przeczytać tekst jeszcze raz

 3. Florentyna

  bus dość rozpoznawalny marka florina okolice Pleszewa (PPL zobowiązuje)😅

 4. Pit

  Taaa, ciekawe że za 903 była zapięta laweta która raczej ma DMC 3500 a wolno jej zapiąć max DMC 2000kg i ani słowa o tym??

 5. Orzeł

  Szczerze, nie zesrajcie się jeszcze, 750kg przeładunku i nagłówek co najmniej jakby było 3t przekroczone

Komentarze zamknięte.