Reklama

Sprinter z Bułgarii trzymał się na piance montażowej. Dosłownie

Sprinter z Bułgarii trzymał się na piance montażowej. Dosłownie

No cóż, po prostu Sprinter I generacji miał problemy z korozją 😉 Ta biała „903-ka” z Bułgarii trzymał się dosłownie na piance montażowej.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Kent Police zatrzymali nieopodal portu w Dover białego minibusa kursującego pomiędzy Wielką Brytanią a Bułgarią, gdzie był zarejestrowany.

W trakcie weryfikacji stanu technicznego pojazdu – przeprowadzonego wraz z kolegami z DVSA (Driver and Vehicle Standards Agency) – okazało się, że bułgarski Mercedes Sprinter w ogóle nie powinien poruszać się po publicznych drogach. A w zasadzie nie powinien w ogóle ruszać się z miejsca.

Reklama

Skorodowana karoseria oraz elementy zawieszenia to tylko część wykrytych przez Brytyjczyków.

Poza wieloma ogniskami korozji na karoserii brytyjskie służby odkryły, że przerdzewiałe są też mocowania układu zawieszenia a dalsza jazda doprowadziłaby do wypadku.

Do tego policjanci, wraz z inspektorami z DVSA, zauważyli też, że ktoś próbował utrzymać skorodowanego Sprintera w całości przy pomoc… pianki montażowej używanej np. przy montażu okien czy framug drzwiowych.

Łącznie naliczono 20 usterek, z czego aż 10 uznano za stwarzające zagrożenie. Oczywiście kontrola zakończyła się zakazem dalszej jazdy a kierowca ukarany został wysoką grzywną.

Źródło zdjęć: Kent Police

Podziel się:
3

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

  1. Bulgar

    I gdzie tu jest Bułgaria? Kupcie swoim redaktorkom globus Europy.

  2. dostawczakiem.pl

    Dzięki! Już poprawione 🙂

  3. Wojtek

    ile błędów 🤦🏻‍♂️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − dwanaście =