Reklama

Sprinter z przyczepą na DK 74. Prawo jazdy stracił kierowca i pasażerka

Sprinter z przyczepą na DK 74. Prawo jazdy stracił kierowca i pasażerka

ITD zatrzymało Sprintera z podpiętą przyczepą na DK 74 pod Kielcami. Prawo jazdy stracił kierowca i pasażerka zestawu. Jak to możliwe?

3,5-tonowy Sprinter z 2-tonową przyczepą zatrzymany został na parkingu nieopodal Toru „Kielce”.

W czwartek inspektorzy z WITD Kielce prowadzili w Ćmińsku przy drodze krajowej nr 74 działania kontrolne. Wśród poddanych sprawdzeniu pojazdów był Mercedes Sprinter z podpiętą 2-osiową przyczepą.

Analiza dokumentów potwierdziła, że zestaw na kategorię B+E wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy w tzw. podwójnej obsadzie, ale ani kierujący w momencie zatrzymania mężczyzna, ani siedząca obok pasażerka i zarazem prezeska firmy, nie rejestrowali swojej aktywności. Świętokrzyscy „Krokodyle” ustalili, że załoga „906-tki” w ogóle nie posiadała kart do tacho a samo urządzenie rejestrujące straciło ważność legalizacji w październiku 2021 roku.

Reklama

Według naklejki umieszczonej na Sprinterze ostatnia kalibracja tachografu wygasła w październiku 2021 roku.

Inspektorzy stwierdzili podczas kontroli, że ustalono, że przewoźnik z Rumunii nie uzyskał w ogóle licencji na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami dotyczącymi nierejestrowania aktywności na kartach kierowców inspektorzy zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy mężczyzny i kobiety.

Do tego wobec przedsiębiorcy i osoby odpowiedzialnej za przewóz drogowy w tej firmie zostały wszczęte postępowania administracyjne. Grożą im wysokie kary pieniężne, na poczet których pobrano kaucję.

Na koniec tak tylko przypomnę, że za sam brak licencji wspólnotowej na przewóz zarobkowy rzeczy wszczyna się postępowanie administracyjne wobec przewoźnika zagrożone karą 12 000 zł.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się:
11

Odpowiedzi

Napisz tu swoją opinię

 1. Driver

  U bogatych Niemców za takie przewinienie 800-1000 euro.
  U nas min. 5 tys. i prawko na 3 miesiące.
  Zawsze musimy wychodzić przed szereg.
  Jak zawsze chodzi o kasę.
  Podziękujmy politykom

 2. Ło co chodzi

  Ale że jak
  Siedzi z boku i jej prawko zabierają ?

 3. Anastazja

  Załoga dziewięćset sześć-tki? Po jakiemu to?

 4. JOoo

  państwo z goowna w którym tarzają się świnie zwane politykami. Ludzie obudźcie się i powiedzcie dość! nie jesteśmy niczyimi niewolnikami

 5. Dan

  W listopadzie 22 r byłem kontrolowany przez itd I za brak wydruku wykroczenie 4.35 jazdy 2 razy nie wpisany kraj przekroczenia granicy i 2 razy przekroczony czas pracy w godzinach nocnych w tym raz o 35 min I raz o ponad godzinę dostałem podziękowanie w wysokości 600 zł Gdyby nie ta kara nie wiedział bym co mam zrobić z tak duża kwota zarobioną własnymi rękami

 6. Stjopa

  ITD to kolejna struktura mafijna, powołana przez władzę do okradania ludzi. Wydzielili sobie kompetencje z niebieskich i dołożyli 50 kolejnych które mogą spradzać i zbierać haracz. Każdy polityk, który nie mówi o natychmiastowej likwidacji tej organizacji przestępczej = ITD. Powinien tracić głos wolnych ludzi. W cywilizowanych krajach Policja kontroluje obywateli i ściga przestępców.

  1. Ioo

   nie krokodyle a złodzieje itd, karają za byle co i gnębiąc kierowców, w towarzystwie policji i celno – skarbowej!

 7. Leśny Ludek

  jakim prawem prawko wogóle?
  kara za papiery OK ale prawko i to pasażerce? Tylko w tym chorym kraju taki cyrk.
  a tak na marginesie ITD to sami złodzieje, raz miałem spięcie z tą chołotą ale 500 € załatwiło sprawe.

 8. Xxx

  tak, była jako drugi kierowca w podwójnej obsadzie, i A:musi mieć ważne uprawnienia i licencję B: przede wszystkim nie może być pod wpływem żadnych substancji uniemożliwiających kierowanie pojazdem 🙂

 9. Proftrans

  Ale to był przewoźnik z Rumuni. Jakim prawem im prawo jazdy zatrzymali?

 10. Adi

  Taaaak dalej głosujcie na pisoli to po wyborach strach będzie z domu wyjsć, będzie gorzej jak na wschodzie ukrainy

Komentarze zamknięte.