Reklama
stats

Stężenie rosnące kierowcy a bus przeważony o niemal 3 tony

Stężenie rosnące kierowcy a bus przeważony o niemal 3 tony

Świętokrzyskie ITD zatrzymało na S7 przeciążone o prawie 3 tony Iveco Daily. To jednak nic, bo kierowca prowadził ze stężeniem rosnącym.

W miniony piątek 17 maja na MOP Podlesie nieopodal Jędrzejowa inspektorzy świętokrzyskiego ITD zatrzymali do zważenia Iveco Daily.

Zarejestrowany z 3,5-tonowym DMC bus ważył realnie o 2,8 tony za dużo, jednak to nie wynik 6,3 tony na wagach inspekcyjnych był największym zmartwieniem kierowcy.

Reklama

W trakcie czynności świętokrzyscy „Krokodyle” wyczuli woń alkoholu od kierowcy Iveco. Pierwszy pomiar wykazał 0,79 promila. Drugie badanie pokazało już ponad 0,8 promila a trzecie „dmuchanie” zakończyło się uzyskaniem niemal 0,82 promila w wydychanym powietrzu.

Rosnące stężenie alkoholu oznaczać mogło zatem, że prowadzący busa spożywał prawdopodobnie alkohol podczas prowadzenia pojazdu.

Jakby tego było mało, w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców ustalono, że mężczyzna ma już zatrzymane prawo jazdy przez starostę, a pojazd jest niedopuszczony do ruchu (pozwolenie czasowe utraciło ważność 28 marca 2024).

Na miejsce kontroli wezwano patrol policji, któremu przekazano nietrzeźwego kierowcę w celu wykonania dalszych czynności.

Ostatecznie na MOP Podlesie poinformowany o stanie kierowcy właściciel pojazdu zadysponował do przejęcia busa innego kierowcę. Teraz zatrzymany mężczyzna stanie przed sądem.

Źródło zdjęć: WITD Kielce

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =