Reklama

Super lekki kontener Tensa Automotive – ponad 1000 kg ładowności

Super lekki kontener Tensa Automotive – ponad 1000 kg ładowności

Tensa Automotive – producent zabudów ze Stąporkowa – ma od niedawna w swojej ofercie super lekki kontener z windą kolumnową o ładowności ponad 1000 kg.

Firma Tensa Automotive wykonała super lekki kontener typu TensaLight do suchych frachtów z mało jeszcze znaną w Polsce windą kolumnową Dhollandia DHVOCS o 750 kg udźwigu, która zintegrowana jest z portalem tylnym kontenera wykonanym z anodowanego aluminium.

Zobacz też: Wyposażenie opcjonalne w autach dostawczych – co wybierają Polacy?

Reklama

Jak zapewniają specjaliści z Tensa Automotive kontener ten ma przeszło 1000 kg ładowności, dzięki zastosowaniu m.in. aluminiowej ramy pośredniej.

– Żadna zabudowa z każdą inną windą nie pozwala na uzyskanie takiej ładowności. Nie ma takich produktów ani w Polsce ani w Europie – podkreśla Mariusz Skrobich, prezes zarządu Tensa Automotive.

Zobacz też: Mercedes Sprinter III generacji na rynku od I połowy 2018 roku

Jak zaznaczają zabudowcy ze Stąporkowa sama konstrukcja windy jest bardziej wytrzymała od wind standardowych, a przez to jest tańsza w późniejszej eksploatacji.

Ściany boczne kontenera wykonano z paneli grubości 14mm – rdzeń to pianka PET, warstwa zewnętrzna i wewnętrzna to laminat poliestrowo-szklany z żelkotem. Dobrą widoczność na całej długości kontenera zapewnia półprzezroczysty laminatowy dach, a w nocy przyda się lampa LED.

Źródło zdjęć: Tensa Automotive

Podziel się: