Reklama

Szczepan wpadł w Zosinie – skrzyniowy Sprinter w wersji 3 w 1

Szczepan wpadł w Zosinie – skrzyniowy Sprinter w wersji 3 w 1

Zmontowany ze skradzionych części bus (tak zwany Szczepan) wpadł na przejściu w Zosinie. Sprinter został zabezpieczony przez pograniczników.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w czwartek 6 lipca poddali szczegółowej kontroli skrzyniowego Mercedesa Sprintera, którego kierowca chciał opuścić terytorium Polski.

W trakcie czynności na polsko-ukraińskim przejściu w Zosinie nasi pogranicznicy ustalili, że prowadzony przez 56-letniego obywatela Ukrainy dostawczak jest poszukiwany jako skradziony na terenie Niemiec.

Reklama

Skrzyniowa „906-tka” miała przerobiony numer VIN a do tego inne podzespoły, jak skrzynia biegów czy tylny most, pochodzą z kolejnych dwóch kolejnych poszukiwanych pojazdów.

Ostatecznie polscy pogranicznicy wszczęli postepowanie przygotowawcze w tej sprawie a 56-latka z Ukrainy oraz odzyskanego Sprintera przekazano do dalszych czynności policjantom z Hrubieszowa.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podali, że odzyskany Sprinter 906 wyceniono na 80 000 zł. 

Przy okazji tego komunikatu podano, że od początku 2023 roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli już ponad 100 pojazdów o łącznej wartości ponad 9 mln zł oraz części samochodowe, których wartość szacuje się na ponad 2 mln zł.

Źródło zdjęć: Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podziel się: