Reklama

Tak się wozi dłużycę w UK. Zestaw jechał nocą bez świateł

Tak się wozi dłużycę w UK. Zestaw jechał nocą bez świateł

Gabaryty poszły nocą 😉 Policjanci z Wiltshire zatrzymali dosyć nietypowy transport z dłużycą jadący bez oświetlenia.

Jednak chłopaki z Wielkiej Brytanii nie znają takiego sformułowania jak „nie da się”, ewentualnie „nie zmieści się”… Wczoraj funkcjonariusze „drogówki” z hrabstwa Wiltshire nieopodal Swindon podczas nocnego patrolu zauważyli jadący autostradą M4 zestaw na B+E bez działających tylnych świateł w przyczepie.

Kierujący Mercedesem Sprinterem ciągnął przyczepę z długimi elementami, które wychodziły poza obrys. Co prawda kierujący oznaczył „dłużycę” trójkątem ostrzegawczym, ale w zasadzie nie pomogło to podczas spotkania z policjantami.

Reklama

Jadący nocą po M4 zestaw musiał zwrócić uwagę policjantów patrolujących autostradę policjantów. Zwłaszcza, że światła z tyłu nie działały.

Już po zatrzymaniu zestawu funkcjonariusze stwierdzili nieodpowiedni sposób przewozu ładunku oraz brak odpowiedniego zabezpieczenia.

Ostatecznie transport został wstrzymany a po sprawdzeniu kierowcy w systemach informatycznych okazało się, że kierowca „903-ki” już był karany za podobne wykroczenia. Niestety w oficjalnym komunikacie nie podano jakie konkretne konsekwencje spotkały prowadzącego Sprintera za tą piątkową akcję.

Źródło zdjęć: Wiltshire Police

Podziel się: