Reklama
stats

U Anglików gabaryty poszły nocą. Ładunek 2 razy dłuższy niż Transit

U Anglików gabaryty poszły nocą. Ładunek 2 razy dłuższy niż Transit

Pisałem już, że u Anglików to dopiero jest patologia? Pod Halifax gabaryty poszły nocą: na Transicie ładunek 2 razy dłuższy niż cały pojazd.

Halifax to liczące nieco ponad 80 000 ludzi miasto w Anglii, w hrabstwie West Yorkshire, które dzisiaj pojawiło się w większości medialnych doniesień w całej Wielkiej Brytanii za sprawą pewnego kierowcy Forda Transita.

Otóż we wtorek 3 stycznia policjanci z West Yorkshire Police zatrzymali wieczorem wspomnianego dostawczaka przewożącego metalową konstrukcję o długości porównywalnej do małego autobusu.

Reklama

Według rzecznika lokalnej policji ładunek umieszczony na platformie Transita dwukrotnie przekraczał długość auta, na którym był umieszczony. A to oznacza, że ta konstrukcja miała jakieś 13-14 metrów!

Na szczęście kierowca zadbał o „profesjonalne” zabezpieczenie wystającej poza tylny obrys pojazdu konstrukcję zawieszając na jej końcu odblaskową kamizelkę.

Nie wiem jak ukarany został mężczyzna prowadzący dostawczaka, ale tego nie podało też np. BBC, które również napisało o tym ponadgabarytowym transporcie w okolicy Halifax.

Źródło zdjęcia: West Yorkshire Police

Podziel się: