Reklama
stats

Tak wygląda nowy Volkswagen Multivan – premiera w czerwcu

Tak wygląda nowy Volkswagen Multivan – premiera w czerwcu

Tak wygląda nowy Volkswagen Multivan – premiera już niebawem, bo w czerwcu. Już teraz wiadomo, że pomieści do 7 pasażerów wraz z kierowcą.

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentowała dziś oficjalne grafiki pokazujące, jak będzie wyglądać najnowsze wcielenie Multivana. Minibus bazować ma po raz pierwszy na modułowej platformie MQB dla samochodów z silnikiem montowanym poprzecznie.

W najnowszym Multivanie zastosowana zostanie technologia shift-by-wire, czyli elektroniczne przekazywanie sygnałów zmiany biegów za pomocą jednego kliknięcia w autach z automatyczną, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG. Oznacza to, że zamiast dźwigni „automatu” kierowca będzie korzystał z małego przełącznika.

Reklama

Standardem ma być elektryczny hamulec pomocniczy uruchamiany także małym przyciskiem lub automatycznie.

Już wiadomo, że Multivan 2021 będzie dostępny z maksymalnie 7 miejscami siedzącymi, a nowy system siedzeń składa się wyłącznie z niezależnych siedzeń, bez tylnej kanapy. Do tego nowy system prowadnic sprawi, że konstrukcja układu foteli ma być o około 90 kilogramów lżejszy.

Zobacz też: Transit Custom 2023 bliźniakiem VW Transportera – produkcja w Turcji

Co ciekawe, Volkswagen Samochody Dostawcze po raz kolejny pisze o „nowym Multivanie” a nie T7 Multivanie.

Oznacza to, że nowa seria T7 – w kwestii nomenklatury – będzie obejmowała wyłącznie użytkowe auta.

Jak już wiadomo – bazować będą na wspólnej konstrukcji zaprojektowanej przez Forda i produkowanej w tureckich zakładach Otosan.

Jak można się spodziewać najnowsze wcielenie Multivana będzie najbardziej „cyfrowym” modelem w 35-letniej historii tego auta, Mowa tutaj m.in. o 10-calowym wyświetlaczu systemu infotainment z obrazem z 4 kamer cofania oferujących widok 360 stopni dookoła pojazdu.

Źródło grafik: Volkswagen

Podziel się: