Reklama

Tragiczny wypadek na DK 11 z udziałem VW T4 – nie żyją 2 osoby

Tragiczny wypadek na DK 11 z udziałem VW T4 – nie żyją 2 osoby

W czwartek 26 października na drodze krajowej nr 11 w Glinicy ciężarówka z przyczepą uderzyła w VW T4 – z 7 jadących busem osób 2 zmarły a 5 jest rannych.

Jak podaje policja, do tego dramatycznego zdarzenia doszło kilka minut przed 7:00 rano. Na łuku drogi krajowej nr 11 w miejscowości Glinica (powiat lubliniecki) doszło do zderzenia ciężarówki z przyczepą kłonicową oraz osobowego Volkswagena Transportera, którym podróżowało 7 osób.

Zobacz też: Fiat Ducato niczym auto Bonda – kolce miały zatrzymać pościg (film)

Reklama

W wyniku zderzenia na miejscu zginął 47-letni pasażer „T4-ki”, a pomimo prowadzonej reanimacji życia nie udało się uratować 32-letniemu kierowcy Volkswagena.

Kolejnych 5 osób, które podróżowały białym busem trafiło do szpitala. Policjanci potwierdzili już, że kierujący ciężarową Scanią z przyczepą do przewozu drewna był trzeźwy w momencie wypadku.

Zobacz też: Z Volkswagena LT aż wyrwało tylną oś – 8 osób w szpitalu

Krajowa droga nr 11 w tym miejscu była przez trzy godziny nieprzejezdna, a policjanci wyznaczyli objazdy przez pobliskie Łagiewniki Wielkie i Pawonków.

Teraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu wraz z prokuratorem będą ustalać szczegółowe okoliczności tego dramatycznego wypadku.

Źródło zdjęć: Policja

 

Podziel się: