Tragiczny wypadek z udziałem busa i Opla Astry. Nie żyją 2 osoby

Tragiczny wypadek z udziałem busa i Opla Astry. Nie żyją 2 osoby

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego ustalają szczegóły tragicznego wypadku z udziałem busa i Opla Astry, w którym zginęły 2 osoby.

Do śmiertelnego w skutkach wypadku doszło w czwartek 30 listopada w Ciotuszy Starej w powiecie tomaszowskim (woj. lubelskie).

Według wstępnych ustaleń policji jadący w kierunku Biłgoraja kierowca osobowego Opla Astry na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył prawym bokiem w jadącego z naprzeciwka 3,5-tonowego busa.

Reklama

Na skutek poniesionych obrażeń 80-letni kierujący Oplem oraz jego 77-letnia żona ponieśli śmierć na miejscu.

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił też 30-letni mieszkaniec gm. Aleksandrów kierujący Renault Master oraz podróżujący z nim pasażer. Badanie trzeźwości wykazało, że prowadzący busa był trzeźwy w chwili wypadku.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 853 w miejscowości Ciotusza Stara nieopodal Tomaszowa Mazowieckiego. Na czas działań ratowniczo-porządkowych służby zablokowały całkowicie przejazd przez DW 853 w miejscu tego tragicznego zdarzenia.

Niestety, da skutek poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 80-letni kierujący osobówką i jego 77-letnia pasażerka. Kierujący z busa oraz jego pasażer trafili do szpitala. Wyjaśniamy szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora. W tym czasie droga w miejscu zdarzenia była zablokowana a służby kierowały podróżnych na wyznaczone objazdy. Teraz dokładne przyczyny i wszystkie okoliczności będą brane pod uwagę w ramach prowadzonego przez prokuraturę śledztwa.

Źródło zdjęć: Policja

Podziel się: