Reklama
stats

Transit jechał wężykiem – zareagował policjant po służbie

Transit jechał wężykiem – zareagował policjant po służbie

Kierujący Fordem Transit jechał wężykiem od jednego pobocza do drugiego. Zareagował policjant po służbie, który zatrzymał pijanego mężczyznę.

W poniedziałkowy wieczór 20 maja, w Boratynie (woj. podkarpacie) starszy sierżant Dariusz Salwach, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę.

Funkcjonariusz wyprzedził jadący przed nim od pobocza do pobocza pojazd i zatrzymał się przed nim. Kiedy prowadzący Transita również stanął, starszy sierżant podszedł do kabiny i przedstawił się.

Reklama

Od razu policjant wyczuł woń alkoholu od 57-latka, który podróżował z jednym pasażerem. Starszy sierżant Dariusz Salwach natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki Transita i o swoich podejrzeniach powiadomił dyżurnego jarosławskiej komendy a do czasu przyjazdu patrolu nie pozwolił oddalić się pijanemu.

Po przybyciu na miejsce patrolu potwierdziło się, że 57-letni mieszkaniec gminy Chłopice ma 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto po weryfikacji w policyjnych systemach wyszło na jaw, że Transit nie posiada aktualnych badań technicznych a z przodu brakuje także tablicy rejestracyjnej.

Ostatecznie kierowca Forda trafił do policyjnego aresztu, pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu – niebawem prowadzący usłyszy zarzuty i stanie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, minimum 5000 zł grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło zdjęcia: Policja

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 4 =